You are here: Home News and Events 2012 Merit Awards 2012
Document Actions

Merit Awards 2012

Computer Science celebrated its top students at its annual Merit Awards ceremony on 8 August 2012.  The awards winners and categories are listed below, followed by some pictures from the event.

Csc1010H (2012)

Nin Xing Fang (Anny)                   
Michael January                   
Nkosinathi Mbali                   
Tumelo Selebalo                   
                               

Class Medalist (Csc1010H - 2011)

Vusi Mngomezulu                   
                               

Csc1011H (2012)

Vusi Mngomezulu                    
Mahlatse Tlooke                   
                               

Class Medalist (Csc1011H - 2011)

Keenan Lawrence                   
                               

Csc1015F (2012)

Reece Adams                   
Elizabeth Braae                   
Jarred De Beer                   
Thomas Dusterwald                   
Jason Gaskell                   
Cameron Hutchison                   
Robert Moerman                   
Mitch Myburgh                   
Zachry Pitsillis                   
Ilan Price                   
Joshua Ramsbottom                   
Nicola Rule                   
Werner Stoltsz                   
Paul Wanjohi                   
                               

Class Medalist (Csc1015F - 2012)

Ashraf Moolla                   
                               

Class Medalist (Csc1015F - 2011)

Alex Hall                   
                               

Csc1016S (2011)

Lauren Antrobus                   
Alex Hall                   
Nabeelah Harris                   
Nicholas Hoernie                   
Gregory Jackson                   
Kyle Levin                   
Nicholas Mina                   
Katherine Rix                   
Steven Rybicki                   
                               

Class Medalist (Csc1016S - 2011)

Anurag Arnab                   
                               

Csc1017F (2012)

Daniel Godfrey                   
Joshua Perry                   
Anotidaishe Shonhiwa                   
                               

Class Medalist (Csc1017F - 2012)

Aleksa Knezevic                   
                               

Csc2001F (2012)

Anurag Arnab                   
Daniel Baumann                   
Alex Hall                   
Tshiamo Motaung                   
Menzi Motsa                   
Michael Seymour                   
Victor Soudien                   
Terry Tsen                   
Matthew Welham                   
                               

Class Medalist (Csc2001F - 2012)

Katherine Rix                   
                               

Class Medalist (Csc2001F - 2011)

Graham Manuell                   
                               

Csc2002S (2011)

Gregory Burman                   
Damian Higgs                   
Benjamin Hugo                   
Michael Jackson                   
Matthew Laten                   
Graham Manuell                   
Daniela Massiceti                   
Kholofelo Moyaba                   
Grant Van Helsdingen                   
Jacobus Van Der Merwe                   
                               

Class Medalist (Csc2002S - 2011)

Christopher Goosen                   
                               

Csc2003S (2011)

Johandre Duminy                   
Benjamin Hugo                   
Michael Davies                   
Jacobus Van Der Merwe                   
                               

Class Medalist (Csc2003S - 2011)

Roland Elliott                   
                               

Csc3002F (2012)

Gwylim Ashley                   
Christopher Goosen                   
Michael Jackson                   
Matthew Laten                   
Jacobus Van Der Merwe                   
                               

Class Medalist (Csc3002F - 2012)

Graham Manuell                   
                               

Class Medalist (Csc3002F - 2011)

Timothy Trewartha                   
                               

Csc3003S (2011)

Michiel Baird                   
Kevin Brenkel                   
Kaitlyn Crawford                   
Cai Crumley                   
Johannes Schoeman                   
Justin Van Der Merwe                   
                               

Class Medalist (Csc3003S - 2011)

Timothy Trewartha                   
                               

Csc3020H ( 2011)

Richard Pieterse                   
                               

Class Medalist (Csc3020H - 2011)

Laura Haworth                   
                               

Class Medalist (Csc3021F - 2011)

Lloyd Hughes                   
                               

Csc3023F (2012)

Daniela Massiceti                   
                               

Class Medalist (Csc3023F - 2012)

Kholofelo Moyaba                   
                               

Csc Honours (2011)

Lawrence Webley
                   

Csc4003W (Class Medalist 2011)

Sarah Palser                   

Csc4016W (Class Medalist 2011)

Tresor Mvumbi                   
                               

Csc Honours (2012)

Timothy Trewartha                   

Honours 2012 (Csc4003W)

Simon Groll                   

Honours 2012 (Csc4016W)

Julian Kanjere        

Pictures

DSCN0503.JPGDSCN0517.JPGDSCN0511.JPGDSCN0513.JPGDSCN0506.JPGDSCN0523.JPGDSCN0518.JPGDSCN0521.JPGDSCN0522.JPGDSCN0524.JPGDSCN0525.JPGDSCN0528.JPGDSCN0526.JPGDSCN0527.JPG


last modified 2012-08-16 08:04